Full schedules & scores

4 p.m., April 25, 2013
Hart Field

Participating teams: Shadle Park, Lewis and Clark

Boys results

Team scoring: Lewis and Clark 73, Shadle Park 71.

100: 1, Williams (LC) 11.20. 2, Fitzgerald (LC) 11.42. 3, Gleese (SP) 11.63.

200: 1, Williams (LC) 23.00. 2, King (LC) 23.60. 3, Remington (LC) 23.79.

400: 1, Fitzgerald (LC) 51.28. 2, Jensen (SP) 51.63. 3, Snell (SP) 54.18.

800: 1, Goodwin (LC) 1:58.70. 2, Hauger (SP) 2:02. 3, Scheibner (LC) 2:04.64.

1,600: 1, Hauger (SP) 4:36.88. 2, Mathieu (LC) 4:44.10. 3, Fuentes (LC) 4:46.67.

3,200: 1, Fuentes (LC) 10:23.23. 2, Hafferkamp (SP) 10:26.89. 3, Mathieu (LC) 10:46.77.

110 high hurdles: 1, Graham (SP) 16.75. 2, Nichols (SP) 16.95. 3, Swanson (SP) 17.05.

300 hurdles: 1, Graham (SP) 41.74. 2, Moore-Young (LC) 43.26. 3, Nichols (SP) 43.42.

400 relay: 1, Lewis and Clark 44.08. 2, Shadle Park 46.72.

1,600 relay: 1, Lewis and Clark 3:30. 2, Shadle Park 3:41.

High jump: 1, Jensen (SP) 6-02. 2, Gleese (SP) 6-00. 3, Black (LC) 5-10.

Long jump: 1, Gleese (SP) 20-08.50. 2, King (LC) 20-01. 3, Duty (SP) 18-05.50.

Triple jump: 1, Black (LC) 41-09.24. 2, Gleese (SP) 41-01.50. 3, Woodard (SP) 36-08.

Pole vault: 1, Hinshaw (SP) 12-00. 2, Black (LC) 10-06.

Discus: 1, Clayton (SP) 147-00. 2, Rayman (SP) 122-03. 3, Finch (LC) 115-04.

Javelin: 1, Black (LC) 171-10. 2, Snell (SP) 151-07. 3, Dotson (LC) 140-04.

Shot put: 1, Rayman (SP) 50-03. 2, Vanwert (LC) 49-03.75. 3, Clayton (SP) 47-10.

Girls results

Team scoring: Lewis and Clark 89, Shadle Park 61.

100: 1, Pizzillo (SP) 12.89. 2, Konynenbelt (SP) 13.14. 3, Smith (LC) 13.43.

200: 1, Pizzillo (SP) 26.63. 2, Ellis (LC) 26.84. 3, Doneen (LC) 28.06.

400: 1, Ellis (LC) 1:01.03. 2, Bryant (LC) 1:02.29. 3, Doneen (LC) 1:02.50.

800: 1, Baird (LC) 2:25.42. 2, Weitz (SP) 2:26.44. 3, Brooks (SP) 2:27.15.

1,600: 1, Weitz (SP) 5:25.80. 2, Ledwith (LC) 5:32.87. 3, Dunnell (SP) 5:44.34.

3,200: 1, Ledwith (LC) 11:43.68. 2, Gomez-Wint (SP) 11:56.05. 3, Stone (SP) 11:59.30.

100 high hurdles: 1, Romasko (LC) 17.55. 2, Bessmer (SP) 17.76. 3, Ritter (SP) 17:98.

300 hurdles: 1, Romasko (LC) 48.50. 2, Gabbert (LC) 50.20. 3, Ritter (SP) 50:26.

400 relay: 1, Shadle Park 50:58. 2, Lewis and Clark 51.58.

800 relay: 1, Lewis and Clark 1:47.28. 2, Shadle Park 1:47.57.

1,600 relay: 1, Lewis and Clark 4:14.23. 2, Shadle Park 4:27.77.

High jump: 1, Smith (LC) 5-00. 2, Barry (SP) 5-00. 3, Hudson (LC) 4-08.

Long jump: 1, Konynenbelt (SP) 16-09. 2, Hudson (LC) 16-04.50. 3, Dailey (LC) 15-05.50.

Triple jump: 1, Konynenbelt (SP) 35-01.75. 2, Hudson (LC) 35-00. 3, Butler (LC) 33-10.

Pole vault: 1, Johnson (LC) 9-03. 2, Samuelson (SP) 8-06. 3, Gray (LC) 7-00.

Discus: 1, Golikov (LC) 101-03. 2, Syrotchen (LC) 89-02. 3, Del Rosario (LC) 84-06.

Javelin: 1, Chappell (LC) 109-04. 2, Williams (LC) 102-03. Barry (SP) 90-02.

Shot put: 1, Williams (SP) 31-07.75. 2, Rayman (SP) 30-04.50. 3, Hamby (LC) 28-03.25.