Full schedules & scores

10 a.m., Feb. 4, 2017
Freeman HS

Participating teams: Northeast A

Meet summary

NEA District Tournament

106 Results: 1st Place Match - Friedman (Lak) over Jorgensen (DP) (Dec 2-1). 3rd Place Match - Werner (Fre) over Ryan Erickson (Col) (Fall 0:45). 5th Place Match - O`Dell (Lak) over Roman (Riv) (Fall 0:40).

113 Results: 1st Place Match - Nees (Fre) over Pierce (DP) (TB-1 6-4). 3rd Place Match - Thomas (ML) over Smith (Che) (Dec 7-1). 5th Place Match - Ray (Col) over Butkus (Lak) (Fall 0:57).

120 Results: 1st Place Match - Tr.Baun (Col) over Holt (Fre) (Fall 1:05). 3rd Place Match - Allen (New) over Giles (ML) (Fall 2:17). 5th Place Match - Seger (New) over Anderson (ML) (SV-1 12-8).

126 Results: 1st Place Match - Hoog (DP) over Morrison (Col) (Dec 7-2). 3rd Place Match - Smith (Lak) over Forbes (ML) (MD 11-3). 5th Place Match - Blake (Lak) over Peterson (ML) (Fall 0:32).

132 Results: 1st Place Match - TJ.Baun (Col) over Seemann (Col) (Inj. 0:01). 3rd Place Match - Mackowiak (Che) over Doloughan (Fre) (Dec 2-0). 5th Place Match - Young (Lak) over Miller (DP) (Fall 2:54).

138 Results: 1st Place Match - Young (Lak) over Hodgson (DP) (Dec 3-2). 3rd Place Match - Woll (Lak) over Ty.Baun (Col) (Inj. 0:01). 5th Place Match - Pratt (Riv) over Figeredo (ML) (Fall 2:27).

145 Results: 1st Place Match - Lockwood (DP) over Newman (DP) (Inj. 0:00). 3rd Place Match - Iltz (Fre) over Wirth (ML) (Dec 7-1). 5th Place Match - Griffey (ML) over Erickson (Riv) (Dec 8-6).

152 Results: 1st Place Match - Knight (Col) over Lenz (Riv) (Fall 0:45). 3rd Place Match - Flack (Fre) over Ewart (Riv) (Fall 0:46). 5th Place Match - Goff (Col) over Jeanneret (Che) (Dec 2-0).

160 Results: 1st Place Match - Th.Morrison (Col) over DesRoches (Riv) (Fall 1:47). 3rd Place Match - Dean (DP) over Thiede (Fre) (Dec 5-2). 5th Place Match - Hurtmoran (ML) over Cupp (New) (Fall 2:58).

170 Results: 1st Place Match - Ashley (Col) over Yamada (Lak) (Dec 6-5). 3rd Place Match - Boswell (DP) over Fuchs (Fre) (Dec 13-7). 5th Place Match - Shroyer (DP) over Roibal (Fre) (Dec 4-1).

182 Results: 1st Place Match - S.Walker (Col) over Iris (Fre) (Fall 1:24). 3rd Place Match - Leliefeld (DP) over Knight (New) (Fall 4:17). 5th Place Match - Tharaldson (Col) over Overton (DP) (Fall 0:44).

195 Results: 1st Place Match - Hyta (Fre) over Krouse (Che) (Dec 5-3). 3rd Place Match - Corkrum (New) over Allen (Col) (Fall 0:22). 5th Place Match - Johnston (Lak) over Salsbury (DP) (Dec 7-4).

220 Results: 1st Place Match - Boswell (DP) over Trevino (Fre) (Dec 8-1). 3rd Place Match - Nuriddeen (DP) over Olson (Che) (Fall 1:20). 5th Place Match - Coppick (Riv) over Walker (Col) (Inj. 0:00).

285 Results: 1st Place Match - Sanchez (DP) over Hughes (Col) (Fall 3:05). 3rd Place Match - Baker (Che) over Savage (DP) (Fall 4:14).