Full schedules & scores

10 a.m., April 21, 2018
Harrison

Participating teams: Lake City, Post Falls, Kellogg, Kootenai, Lakeside (ID), St. Maries, Mullan, Wallace

Boys results

Team scoring: 1, Post Falls 134.5. 2, Kellogg 101. 3, St. Maries 68. 4, Lake City 50. 5, Wallace 28.5. 6, Kootenai 18. 7, Mullan 7. 8, Lakeside 6.

100: 1, Lickfold (PF) 11.92. 2, Stevenson (Kel) 11.97. 3, Tony (LC) 12.10.

200: 1, Keogh (SM) 24.50. 2, Tony (LC) 24.60. 3, Crawford (Kel) 25.42.

400: 1, Keogh (SM) 54.13. 2, Parks (LC) 55.71. 3, Keele (Kel) 56.17.

800: 1, Keogh (SM) 2:07.90. 2, Miller (Kel) 2:14.20. 3, Noordam (LC) 2:21.36.

1,600: 1, Buckingham (PF) 5:10.92. 2, Peters (PF) 5:22.59. 3, Kempton (PF) 5:26.64.

3,200: 1, Buckingham (PF) 11:08.39. 2, Kempton (PF) 11:40.30. 3, Heath (PF) 11:46.46.

110 high hurdles: 1, Dollente (PF) 16.98. 2, Reynolds (PF) 17.81. 3, Dittman (SM) 18.32.

300 hurdles: 1, Reynolds (PF) 45.31. 2, Dollente (PF) 45.54. 3, Parks (LC) 46.58.

400 relay: 1, Post Falls (Hauser, Meredith, Koller, Lickfold) 47.10.

1,600 relay: 1, Kellogg (Beier, Blalack, Crawford, Keele) 3:49.85.

High jump: 1, Carman (Kel) 5-08. 2, Rice (SM) 5-06. 3, Lohman (SM) 5-02.

Long jump: 1, Stevenson (Kel) 19-00. 2, Carman (Kel) 17-11.5. 3, Rice (SM) 17-6.5.

Triple jump: 1, Carman (Kel) 36-7.5. 2, Bailey (Wal) 36-01. 3, Renner (Koo) 35-09.

Pole vault: 1, Jacobsen (PF) 12-00. 2, Horning (PF) 10-06. 3, Whipple (Koo) 10-00.

Discus: 1, Hammerberg (Kel) 136-01. 2, Dechand (Mul) 115-01. 3, Hunter (Wal) 109-4.75.

Shot put: 1, Hammerberg (Kel) 46-08. 2, Allman (Koo) 36-2.5. 3, Brackebusch (Wal) 36-00.

Girls results

Team scoring: 1, Kellogg 119. 2, Post Falls 82.5. 3, St. Maries 72. 4, Lake City 40. 5, Wallace 32. 6, Kootenai 20.5. 7, Lakeside 15.

100: 1, Oelke (SM) 13.49. 2, Bryant (Kel) 13.50. 3, Allred (Kel) 13.64.

200: 1, Allred (Kel) 28.46. 2, Oelke (SM) 29.27. 3, Donaldson (Kel) 30.72.

400: 1, Eve (Lak) 1:11.84. 2, Oelke (SM) 29.27. 3, Johnson (Kel) 1:19.67.

800: 1, Beier (Kel) 2:40.31. 2, Mundt (PF) 2:50.69. 3, Garrett (PF) 2:54.82.

1,600: 1, Garrett (PF) 6:18.84. 2, Fuhlendorf (PF) 6:19.52. 3, Mundt (PF) 6:49.13.

3,200: 1, Fuhlendorf (PF) 13:42.01.

100 high hurdles: 1, Sanders (PF) 17.86. 2, Figueroa (Kel) 18.03. 3, Holding (PF) 19.11.

300 hurdles: 1, Holding (PF) 53.49. 2, Sanders (PF) 54.17. 3, Suchoski (SM) 54.59.

400 relay: 1, St. Maries (Suchoski, Keogh, Oelke, McNulty) 54.48.

800 relay: 1, Kellogg (Sheppard, Bryant, Carlson, Wendt) 1:55.57.

1,600 relay: 1, Kellogg (Allred, Beier, Bryant, Sheppard) 4:45.58.

High jump: 1, Keogh (SM) 4-08. 2, DeHart (Kel) 4-08. 3, Ferreira (Kel) 4-04.

Long jump: 1, Allred (Kel) 15-00. 2, Oelke (SM) 14-9.5. 3, Wendt (Kel) 13-06.

Triple jump: 1, Wendt (Kel) 29-11.5. 2, McNulty (SM) 29-02. 3, Sheppard (Wal) 28-07.

Pole vault: 1, Napierala (Koo) 8-06. 2, Suchoski (SM) 8-00. 3, Spooner (PF) 7-06.

Discus: 1, Hill (LC) 97-08. 2, Senteney (Kel) 96-0.5. 3, Curran (Kel) 92-09.

Shot put: 1, Howard (Wal) 30-08. 2, Pfeiffer (Koo) 27-01. 3, Hill (LC) 26-9.5.